Regularne wizyty u dentysty – 5 istotnych korzyści

Powszechny dostęp do gabinetów stomatologicznych sprawia, że wizyty u dentysty są standardem w kwestii dbania o własne zdrowie. Piękny uśmiech kojarzyć bowiem należy nie tylko z estetyką, lecz również ze zdrowiem, ponieważ higiena jamy ustnej ma istotny wpływ na zdrowie całego organizmu. Innowacje nieustannie wdrażane w tej dziedzinie medycyny to dodatkowy atut, który sprawia, że wizyty są coraz krótsze i zazwyczaj niemal bezbolesne.

Ty i Twój dentysta, czyli mądry wybór na lata

Niezależnie od tego, czy trafisz do dentysty z polecenia, czy ...

Czytaj więcej →

Otworzyliśmy nowy gabinet stomatologiczny na Bielanach – zapraszamy

Zapraszamy Państwa do naszego nowego gabinetu stomatologicznego w warszawskiej dzielnicy Bielany. Zespół naszych stomatologów jest świetnie przygotowany do tego, by kompleksowo dbać o zdrowie Państwa jamy ustnej.

Kompleksowa opieka dentystyczna

Oferujemy szeroki zakres usług dentystycznych z następujących dziedzin:

Czytaj więcej →

Usuwanie zębów

Wszyscy wiemy, że usuwanie zębów jest zabiegiem nieprzyjemnym, ale niestety czasami koniecznym. Ekstrakcja zęba polega na usunięciu określonego elementu uzębienia z tak zwanego zębodołu. Podstawowymi narzędziami służącymi do wykonania tego zabiegu są głównie kleszcze i specjalistyczne dźwignie. Z uwagi na ból towarzyszący usuwaniu zęba konieczne jest miejscowe znieczulenie. W ekstremalnych przypadkach stosuje się również znieczulenie ogólne. Usuwanie zębów pod narkozą najczęściej stosuje się u dzieci oraz u osób niepełnosprawnych.

Bardziej skomplikowana Czytaj więcej →

Higiena jamy ustnej w ciąży najważniejsza

Istnieje obiegowa opinia, zgodnie z którą ciąża powoduje demineralizację zębów, co z kolei niekorzystnie wpływa na stan uzębienia u kobiety. Jednak teoria ta nie ma kompletnie potwierdzenia w faktach. Prawdą jest natomiast to, że hormony ciążowe powodują rozpulchnienie dziąseł, które stają się wtedy bardziej przekrwione.

W okresie ciąży dziąsła są zatem bardziej podatne na wszelkie drobne urazy. Kobieta w ciąży myjąca zęby stara się nie doprowadzać do ich krwawienia i dlatego odruchowo „szczotkuje” je delikatniej i mniej dokładnie. Skutki takiego „niestarannego” ...

Czytaj więcej →