W gabinecie stomatologicznym usuwamy zęby zatrzymane

Korzystając z usług gabinetu stomatologicznego podczas regularnych przeglądów dowiesz się od dentysty, że konieczne jest usunięcie zębów zatrzymanych, jeżeli Ciebie również dotyczy ten problem. Często zęby zatrzymane nie dają żadnych objawów, natomiast szkodzą niezauważalnie, choćby poprzez rozpychanie sąsiadujących zębów i przemieszczanie ich w łuku zębowym. Usuwanie zębów zatrzymanych jest zatem koniecznością.

Pomocne regularne odwiedzanie gabinetu stomatologicznego

Najczęściej w roli zębów zatrzymanych spotykane są ósemki, zwane również zębami mądrości, natomiast zdarzają się również problemy z wyżynaniem górnych jedynek oraz trójek, dlatego wszelkie niejasności ...

Czytaj więcej →

Protetyk – Twój sprzymierzeniec w dbaniu o młody wygląd

W dziedzinie protetyki stomatologicznej znaleźć możesz potencjał wcześniej ignorowany, a obecnie wysuwany często na pierwszy plan przy przedstawianiu zalet pełnego uzębienia. Z doświadczonym protetykiem nie tylko odzyskasz pełną funkcjonalność jamy ustnej pod względem gryzienia, lecz także poprawisz swój wygląd poprzez wizualne odmłodzenie całej twarzy. Orężem są między innymi korony porcelanowe, a to tylko początek możliwości.

Nić porozumienia z protetykiem jako inwestycja na przyszłość

Troszcząc się o twarz nie należy zapominać także o zębach, ponieważ to również od nich zależy wygląd i ułożenie ...

Czytaj więcej →

Protezy kontra implanty. 7 ważnych różnic

Zastosowanie pierwszych implantów stomatologicznych do uzupełnienia ubytków było przełomem w 1965 roku, natomiast obecnie system ten jest już na tyle powszechny, że Pacjenci często sami pozyskują wiedzę na temat tego rozwiązania i do gabinetu dentystycznego przychodzą gotowi na dalsze działania. Nie oznacza to jednak, że implanty całkowicie wyparły znane dotąd protezy częściowe lub całościowe, dlatego zanim podjęta zostanie decyzja o zastosowaniu konkretnej metody, dentysta przedstawi Ci wszystkie „za” i „przeciw”.

Innowacje nie tylko wśród implantów – protezy też się zmieniają

Rozważając kwestie ...

Czytaj więcej →

Wybielanie zębów lampą Beyond. To działa!

Zapotrzebowanie na usługi związane z wybielaniem zębów sprawia, że współczesna stomatologia estetyczna bazuje na innowacyjnych rozwiązaniach. Kolejne nowości dotyczą zarówno składu preparatów wybielających, jak też sposobu działania urządzeń przywracających biel uśmiechu. Do takich urządzeń należy lampa Beyond, na której z powodzeniem pracujemy w naszym gabinecie.

Jedna lampa, wiele korzyści z wybielania zębów

Aby zrozumieć mechanizmy odpowiedzialne za wybielanie zębów warto wiedzieć, że o kolorze zębów decyduje zębina, czyli powierzchnia znajdująca się pod szkliwem. Szkliwa wybielać nie trzeba, ponieważ jest ono całkowicie bezbarwne, ...

Czytaj więcej →

4 x TAK i 4 x NIE – stomatologia dla kobiet w ciąży

We współczesnej stomatologii wystarczającą ilość miejsca przeznacza się na kwestie związane z leczeniem zębów w ciąży. Ponad wszelką wątpliwość zęby należy leczyć, zgłaszać się na regularne przeglądy oraz reagować na wszystkie zauważone nieprawidłowości w obrębie uzębienia i całej jamy ustnej. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, w naszym gabinecie dentystka Marzanna Bąk udzieli Ci szczegółowych informacji.

Łagodne oblicze stomatologii, czyli bez radykalnych działań

Optymalną sytuacją jest, gdy Pacjentka zgłasza się do nas przed planowanym poczęciem. Mamy wtedy czas na wyleczenie wszystkich ubytków oraz stanów ...

Czytaj więcej →

Stomatologia pod narkozą – zapomnij o bólu

Odpowiednie zaplecze anestezjologiczne wystarczy, aby niemal każdy obszar stomatologii zmienić w działania całkowicie nieodczuwalne dla Pacjenta, niezależnie od stanu jego uzębienia. Leczenie zębów pod narkozą to procedura stosowana nie tylko u osób z dentofobią, czyli panicznym lękiem przed ingerencją stomatologiczną. O tej opcji warto wiedzieć więcej.

Rozwój stomatologii w dobie rosnącej świadomości Pacjentów

Współczesne gabinety dentystyczne to miejsca, w których ze stomatologią łączy się wiele dziedzin, a poza protetyką i medycyną estetyczną stałe miejsce zajmuje również anestezjologia, gdy podczas poszczególnych zabiegów w ...

Czytaj więcej →

Wizyta u stomatologa konieczna przy kamieniu nazębnym

title=”” Spośród zmian w obrębie jamy ustnej, które rozwijają się na tyle wolno, że nie powodują w początkowej fazie zauważalnych problemów, jest kamień nazębny. Pierwotnie jako niewielki żółtawy osad, z czasem może przybrać znacznie bardziej zaawansowane formy, a przy tym stanowi zagrożenie dla zdrowia jamy ustnej i całego organizmu. Po pomoc w usuwaniu kamienia nazębnego należy się zgłosić do stomatologa.

Współpraca ze stomatologiem vs metody domowe

Podczas codziennego mycia zębów mechanicznie usuwasz osady zalegające na powierzchni Twoich zębów, wystarczy jednak niezbyt dokładne ...

Czytaj więcej →

3 ważne pytania do stomatologa przed leczeniem kanałowym

Jeżeli wizyta u stomatologa ma na celu leczenie kanałowe zębów, stosowany jest szereg procedur, które pozwalają skutecznie i bezpiecznie usunąć zmiany chorobowe. Bez względu na przyczyny problemów, efektem jest zachowanie zębów w szczęce i pobudzenie tkanek dziąsła do regeneracji.

Dowiedz się więcej i umów wizytę u stomatologa

Zwłaszcza Pacjenci, którzy nie mieli wcześniej styczności z leczeniem kanałowym, chcą zasięgnąć dodatkowych informacji – tak jest również w naszym gabinecie. Z zaangażowaniem odpowiadamy na te pytania, ...

Czytaj więcej →

Dentysta oraz laser, czyli precyzja w innowacyjnym wydaniu

Wizyta u dentysty wiązała się z leczeniem laserowym już kilka dekad wcześniej, ponieważ metodami laserowymi zaczęto leczyć w zęby w 1964 roku. Do dziś urządzenia i narzędzia z tej kategorii przeszły wiele metamorfoz, na rynku pojawiły się liczne nowości, a dobrze wyposażone gabinety stomatologiczne posiadają sprzęt najwyższej jakości. Wszystko po to, aby laserowe leczenie zębów było szybkie i bezbolesne.

Idź do dentysty na diagnostykę i na leczenie z użyciem lasera

Postęp medycyny to stałe dążenie do udoskonaleń, co widać również na przykładzie ...

Czytaj więcej →

Regularne wizyty u dentysty – 5 istotnych korzyści

Powszechny dostęp do gabinetów stomatologicznych sprawia, że wizyty u dentysty są standardem w kwestii dbania o własne zdrowie. Piękny uśmiech kojarzyć bowiem należy nie tylko z estetyką, lecz również ze zdrowiem, ponieważ higiena jamy ustnej ma istotny wpływ na zdrowie całego organizmu. Innowacje nieustannie wdrażane w tej dziedzinie medycyny to dodatkowy atut, który sprawia, że wizyty są coraz krótsze i zazwyczaj niemal bezbolesne.

Ty i Twój dentysta, czyli mądry wybór na lata

Niezależnie od tego, czy trafisz do dentysty z polecenia, czy ...

Czytaj więcej →
Page 1 of 2 12