Dentysta oraz laser, czyli precyzja w innowacyjnym wydaniu

Wizyta u dentysty wiązała się z leczeniem laserowym już kilka dekad wcześniej, ponieważ metodami laserowymi zaczęto leczyć w zęby w 1964 roku. Do dziś urządzenia i narzędzia z tej kategorii przeszły wiele metamorfoz, na rynku pojawiły się liczne nowości, a dobrze wyposażone gabinety stomatologiczne posiadają sprzęt najwyższej jakości. Wszystko po to, aby laserowe leczenie zębów było szybkie i bezbolesne.

Idź do dentysty na diagnostykę i na leczenie z użyciem lasera

Postęp medycyny to stałe dążenie do udoskonaleń, co widać również na przykładzie pracy dentystów. W gabinetach dentystycznych nadal używane są tradycyjne wiertła, jednak coraz częściej masz do wyboru alternatywę w postaci laserowego leczenia zębów. Również w naszym gabinecie możesz skorzystać z dobrodziejstw z technologii światłowodowej.

Warto sprawdzić, dlaczego ta opcja cieszy się taką popularnością. Do głównych atutów należą:

  1. bezbolesne leczenie – częścią systemu z technologią światłowodową jest dokładny monitoring, dlatego lekarz precyzyjnie kieruje wiązkę światła na przykład na zmiany próchnicze, bez ingerencji w zdrowe tkanki,
  2. bezpieczeństwo – zabieg odbywa się w sterylnych warunkach, bez używania jakichkolwiek narzędzi wymagających dodatkowej sterylizacji; tkanki okołokorzeniowe są przy tym w pełni chronione podczas leczenia zębów,
  3. komfort Pacjenta – dźwięk wiertła i jego kontakt z zębem to elementy całkowicie wyeliminowane w technologii laserowej; tutaj „borowanie” odbywa się bez hałasu oraz bez wibracji, skraca się też czas samego zabiegu,
  4. brak okresu rekonwalescencji – efekty odczuwalne są również jako brak dolegliwości pozabiegowych lub jedynie szybko mijający, niewielki dyskomfort po zabiegach bardziej zaawansowanych, na przykład tych o charakterze chirurgicznym.

Precyzja lasera to skuteczna pomoc niemal w każdej sytuacji dotyczącej zdrowia zębów i jamy ustnej.

Liczne możliwości związane z laserowym leczeniem zębów

Do dziedzin, w których laserowe leczenie zębów odnalazło się doskonale i spełnia swoje zadanie, należą w stomatologii między innymi:

◦ profilaktyka próchnicy zębów,
◦ leczenie powstałych ubytków,
◦ zapobieganie powstawaniu kolejnych zmian,

  • endodoncja – znana jako leczenie kanałowe, czyli:

◦ rozpoznawanie chorób miazgi zęba,
◦ leczenie chorób miazgi zęba,
◦ rozpoznawanie i leczenie chorób tkanek okołowierzchołkowych,

  • mikrochirurgia – zabiegi u dentysty od leczniczych po korekcyjne, na przykład:

◦ leczenie odsłoniętych szyjek zębowych,
◦ plastyka wędzidełek warg i języka,
◦ korekta linii dziąseł,

  • protetyka – moc lasera jest używana do podbudów pod korony i mosty, aby:

◦ wiązka lasera spiekła (scaliła) substancje tworzące protezę,
◦ całość konstrukcji pozostała wolna od alergizującego niklu,
◦ wydłużona została 5-6-krotnie żywotność korony lub mostu protetycznego.

Dodatkowo laser ma działanie biostymulacyjne, jest zatem stosowany dla przyspieszenia regeneracji tkanek, na przykład u Pacjentów z wszczepionymi implantami.

Po fachową pomoc do lekarza dentysty

Jak każdy lekarz, tak i dentysta ma możliwość wyposażenia swojego gabinetu tak, aby spełniać oczekiwania Pacjentów. We współczesnym leczeniu laserowym zębów zawiera się wszystko, co wpłynie na Twój komfort psychiczny, na poczucie bezpieczeństwa podczas zabiegu oraz na efektywność wszystkich działań dentysty. To połączenie, do którego dążą specjaliści dla Twojego zdrowia i samopoczucia.

Dentysta jest zawsze Twoim sprzymierzeńcem

Niechęć do wizyt u dentysty wynika głównie ze strachu przed borowaniem zębów i leczeniem kanałowym. Techniki laserowe skutecznie wychodzą naprzeciw tym obawom, zapewniając ograniczenie lub całkowitą eliminację nieprzyjemnych bodźców. Laserowe leczenie zębów może być optymalnym rozwiązaniem również dla Ciebie.