Wybielanie zębów lampą Beyond. To działa!

Zapotrzebowanie na usługi związane z wybielaniem zębów sprawia, że współczesna stomatologia estetyczna bazuje na innowacyjnych rozwiązaniach. Kolejne nowości dotyczą zarówno składu preparatów wybielających, jak też sposobu działania urządzeń przywracających biel uśmiechu. Do takich urządzeń należy lampa Beyond, na której z powodzeniem pracujemy w naszym gabinecie.

Jedna lampa, wiele korzyści z wybielania zębów

Aby zrozumieć mechanizmy odpowiedzialne za wybielanie zębów warto wiedzieć, że o kolorze zębów decyduje zębina, czyli powierzchnia znajdująca się pod szkliwem. Szkliwa wybielać nie trzeba, ponieważ jest ono całkowicie bezbarwne, przezroczyste i pełni głównie funkcję ochronną. W związku z powyższym, aby wybielanie zakończyło się powodzeniem, należy dotrzeć do zębiny bez uszkodzenia szkliwa. Światło lampy Beyond jest w tej kwestii niezawodne.

Droga do pięknych, białych zębów z systemem Beyond wygląda następująco:

 1. nakładamy na zęby specjalny żel wybielający z nadtlenkiem wodoru (H2O2),
 2. włączmy lampę i kierujemy akcelerator na łuki zębowe,
 3. niebieskie światło o wysokiej częstotliwości aktywuje substancje wybielające z żelu,
 4. rozpoczyna się proces wybielania zębiny poprzez utlenianie H2O2.

Podczas zabiegu żel nakładany jest trzykrotnie i trzykrotnie naświetlamy zęby w cyklach po 15 minut. Cały zabieg trwa zatem około godziny, natomiast efekty są spektakularne.

TWOJE ZĘBY MOGĄ STAĆ SIĘ BIELSZE O 5-14 TONÓW W SKALI „VITA”

Dodatkowe atuty to:

 •  bezpieczeństwo metody dla wnętrza jamy ustnej,
 • dziąsła bez urazów i bez podrażnień (ewentualnie niewielka nadwrażliwość po zabiegu),
 • efektywność metody przy zachowaniu pozabiegowych zaleceń stomatologa.

Wybierz tę metodę wybielania zębów, jeżeli zależy Ci na wyraźnych i szybkich rezultatach.

Potencjał współczesnej stomatologii estetycznej

Wstępem do działań związanych z wybielaniem jest leczenie zębów, czyli naprawa wszelkich ubytków, wyleczenie próchnicy, redukcja stanów zapalnych. Możliwości stomatologii estetycznej są wtedy znacznie większe, a poszczególne zabiegi – w pełni bezpieczne przy braku przeciwwskazań.

Z lampą Beyond spektrum możliwości jest większe niż w przypadku alternatywnych metod wybielania zębów, ponieważ system będzie pomocny niezależnie od tego, czy Twoje zęby są przebarwione wskutek:

 • przebytych chorób i urazów,
 • stosowania leków pośrednio barwiących zębinę,
 • długotrwałego odkładania się osadów,
 • niedokładnego szczotkowania zębów,
 • częstego spożywania produktów i używek o ciemnym zabarwieniu.

Podczas wizyty konsultacyjnej uzyskasz niezbędne informacje i dowiesz się, jak wybielanie sprawdzi się w Twoim przypadku.

Leczenie zębów, które sprzyja wybielaniu

Zanim zdecydujesz się na wybielanie zębów, możesz znacznie poprawić ich wygląd poprzez wyleczenie ubytków, wymianę wypełnień na światłoutwardzalne (alternatywa dla szarych – amalgamatowych) oraz usuwanie kamienia nazębnego.

Proces leczenia zębów może być równie szybki i skuteczny, jak zastosowanie lampy Beyond, ponieważ stomatologia zachowawcza to obecnie szereg profesjonalnych rozwiązań, w tym urządzenia do laserowego leczenia kanałowego.

„Zimne światło” w wybielaniu zębów

Wybielanie zębów z użyciem niebieskiego światła, zwanego również zimnym, to śnieżna biel zębów bez nagrzewania zębów i dziąseł, a tym samym bez podrażnienia nerwów. Czas spędzony w gabinecie dentystycznym może być zatem przyjemny, o co nieustannie dbamy z myślą o naszych Pacjentach. Dodatkowo lampa Beyond zapewnia długotrwały efekt, promienny uśmiech zapewniony na minimum klika miesięcy, a maksymalnie – nawet na kilka lat.