Protetyka stomatologiczna działa na wielu różnych płaszczyznach. Jedną z jej zadań jest odbudowywanie lub uzupełnianie braków w uzębieniu. Aby dokonać tego typu prac stomatologicznych bardzo często używa się materiału niezwykle trwałego, a przy tym bardzo odpornego na przebarwienia i zużycia. Mowa o porcelanie, którą używa się do produkcji koron stomatologicznych.

Najlepsze korony porcelanowe w Legionowie

Odbudowa lub rekonfiguracja zęba polega przede wszystkim na odbudowie jego korony. Porcelana jest materiałem, który stosowany jest bardzo często w stomatologii protetycznej.

Największymi zaletami tego typu materiału są:

  • bardzo duża trwałość korony porcelanowej,
  • odporność na uszkodzenia mechaniczne – porcelanowa korona jest mocna i odporna na odpryski,
  • korony porcelanowe nie mają dużej podatności na odbarwienia.

Korony porcelanowe nakładane są na stal stomatologiczną, która umieszczana jest w miejsce uzupełnienia protetycznego. Korony porcelanowe całkowicie zakrywają wierzchnią część stalową zęba, przez co ten odcinek uzupełnienia, jest całkowicie widoczny.

Najlepsza trwałość korony porcelanowej

Gabinet Stomatologiczny Marzanny Bąk-Nowak z Legionowa wykonuje kompleksowo wszelkie usługi stomatologiczno-protetyczne związane z uzupełnianiem uzębienia poprzez nakładanie koron porcelanowych. Każda wizyta poprzedzona jest konsultacją stomatologiczną i przygotowaniem zęba pod wykonanie uzupełnienia go koroną porcelanową.

Gabinet Stomatologiczny Marzanny Bąk-Nowak z Legionowa oferuje szybkie i kompleksowe usługi z zakresu odbudowy zęba przy pomocy koron porcelanowych.