Usuwanie czy inaczej ekstrakcja zęba to zabieg chirurgiczny, który wymaga specjalistycznej wiedzy i dużego doświadczenia stomatologicznego. Usunięcie zęba powinno być poprzedzone dokładną jego diagnostyką i oceną, czy faktycznie zachodzi konieczność jego usunięcia.

Usunięcie zęba poprzedzone wywiadem stomatologicznym

Gabinet Stomatologiczny Marzanny Bąk-Nowak zajmuje się usuwaniem zębów we wszystkich przypadkach. Jednak przed samym usunięciem zęba przeprowadzany jest z pacjentem wywiad, który ma wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do wykonania tego typu zabiegu.

W związku z tym należy ustalić:

  • ogólny stan zdrowia pacjenta, który ma wykluczyć przeciwskazanie do usuwania zęba,
  • proces przebytych w ostatnim okresie chorób – nie można usuwać zębów, gdy pacjent ma zdiagnozowany guz nowotworowy, białaczkę, czy też w zębie umiejscowiony jest naczyniak krwionośny,
  • reakcję pacjenta na środki znieczuleniowe – jest to jeden z najważniejszych punktów wywiadu stomatologicznego przed podjęciem samego usunięcia zęba.

Po ustaleniu wszelkich szczegółów wywiadu, można podjąć czynności związane z usunięciem zęba.

Wskazania dla pacjenta po usunięciem zęba

Każde usunięcie zęba poprzedzone jest wizytą, która ma przygotować pacjenta do samego zabiegu. Po samym zabiegu usunięcia zęba, pacjent jest zobligowany do:

  • niepalenia, przez co najmniej 24 godziny po usunięciu zęba,
  • niestosowania polopiryny i aspiryny. Po usunięciu zęba, nie wolno stosować żadnych leków zawierających kwas acetylosalicylowy,
  • niepicia alkoholu, napojów gazowanych a w szczególności spożywania ich przez słomkę,
  • jedzenia posiłków podawanych tylko w temperaturze letniej.

Usunięte zęby należy jak najszybciej rekonstruować, gdyż te pozostałe mogą się przemieszczać w wolne miejsce. Poza samą strona estetyczną, usunięcie zęba, może powodować liczne choroby próchniczne czy choroby dziąseł.

Dlatego najlepiej  po zagojeniu się dziąsła, uzupełnić uzębienie implantem. Każdy z tego typu zabiegów wykonają Państwo w Gabinecie Stomatologicznym Marzanny Bąk-Nowak mieszczącym się w Legionowie.