Stomatologia pod narkozą – zapomnij o bólu

Odpowiednie zaplecze anestezjologiczne wystarczy, aby niemal każdy obszar stomatologii zmienić w działania całkowicie nieodczuwalne dla Pacjenta, niezależnie od stanu jego uzębienia. Leczenie zębów pod narkozą to procedura stosowana nie tylko u osób z dentofobią, czyli panicznym lękiem przed ingerencją stomatologiczną. O tej opcji warto wiedzieć więcej.

Rozwój stomatologii w dobie rosnącej świadomości Pacjentów

Współczesne gabinety dentystyczne to miejsca, w których ze stomatologią łączy się wiele dziedzin, a poza protetyką i medycyną estetyczną stałe miejsce zajmuje również anestezjologia, gdy podczas poszczególnych zabiegów w gabinecie obecny jest również anestezjolog oraz pielęgniarka anestezjologiczna.

Do wskazań dla leczenia zębów pod narkozą należą przede wszystkim:

  1. wspomniana wyżej dentofobia, której nie należy bagatelizować,
  2. upośledzenie umysłowe, niezależnie od wieku Pacjenta,
  3. duża rozległość zabiegu, na przykład jednoczesne usuwanie kilku zębów,
  4. zaawansowane leczenie kanałowe zębów, również u Pacjentów bez dentofobii.

Dla Twojego komfortu psychicznego udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania i w oparciu a aktualną sytuację zaproponujemy działania ze znieczuleniem miejscowym lub ogólnym.

Niezbędne w leczeniu zębów pod narkozą

Odpowiednio przygotowany gabinet dentystyczny zapewnia:

  • zebranie dokładnego wywiadu dla ustalenia ewentualnych przeciwwskazań,
  • spełnianie norm na wzór sali operacyjnej pod kątem:

◦ rygorystycznych norm co do wyposażenia gabinetu,
◦ obecności profesjonalnego sprzętu,
◦ kompetencji personelu uczestniczącego w przeprowadzaniu zabiegu,

  • asystę stomatologiczną i anestezjologiczną,
  • opiekę pozabiegową w ramach wizyty, a także podczas wizyt kontrolnych.

Podstawą leczenia zębów pod narkozą jest natomiast zawsze prawidłowa diagnostyka w oparciu o zdjęcia RTG, dokładny przegląd jamy ustnej i ewentualne badanie mikroskopowe.

Leczenie kanałowe zębów bez traumy

Podczas leczenia kanałowego zębów wydłuża się znacznie czas trwania wizyty, ponieważ otwarcie kanałów, ich oczyszczenie oraz wypełnienie to działania wymagające precyzji. Technologia laserowa sprawiła, że każda taka wizyta może być mniej dotkliwa dzięki mocy lasera niż przy zastosowaniu metod tradycyjnych.

Ingerencja w głębokie tkanki miazgi zęba jest zazwyczaj wystarczającym uzasadnieniem dla zastosowania narkozy w stomatologii u osób z opisanymi wyżej wskazaniami. Okazuje się to niezwykle pomocne również w sytuacji, gdy już w trakcie zabiegu docieramy do zmian, które należy usunąć niezwłocznie, co wydłuża czas wizyty.

Zaufaj nowoczesnej stomatologii, wybierz także dla swoich bliskich

Stomatologię przybliżać należy już dzieciom – one również stanowią stała grupę Pacjentów do leczenia zębów pod narkozą w uzasadnionych okolicznościach. Profesjonalna opieka anestezjologiczna oraz odpowiednie przygotowanie całego zabiegu sprawi, że Twoje dziecko otrzyma specjalistyczną pomoc bez bólu.