Leczenie Laserem LightWalkerLightWalker – laser na miarę potrzeb współczesnej stomatologii

Lasery stosowane są w stomatologii od 1964 roku. Prym w produkcji urządzeń tego typu wiedzie firma Fotona, która od ponad 50 lat zajmuje się produkcją laserów dla wielu gałęzi przemysłu. Każdego roku jej produkty dla branży medycznej i stomatologicznej otrzymują prestiżowe nagrody, a sama firma ściśle współpracuje z uniwersytetami i klinikami medycznymi na całym świecie. Między innymi dlatego zdecydowaliśmy się na zakup lasera LightWalker, który – od kiedy tylko został wprowadzony na rynek – uznawany jest za najszybsze i najbardziej precyzyjne urządzenie tego rodzaju.

Rewolucja w stomatologii

LightWalker to produkt o bardzo szerokim spektrum zastosowań, idealnie dopasowany do potrzeb stomatologii. Pozwala na leczenie zarówno miękkich, jak i twardych tkanek – dzięki połączeniu dwóch wyselekcjonowanych długości fali laserowej (TwinLight TM). Laser LightWalker może być stosowany do:

  • leczenia próchnicy zębów (metoda Er:YAG),
  • leczenia periodontologicznego (metoda TPT),
  • leczenia endodontycznego (metoda TET),
  • leczenia nadwrażliwości zębów,
  • wybielania zębów (metoda TouchWhite),
  • korekcji plastycznej dziąseł i innych tkanek w jamie ustnej,
  • leczenia chrapania metodą NightLase.

Oznacza to, że w trakcie jednej wizyty możliwe jest wykonanie kilku różnych zabiegów – bez uciążliwego podłączania innych urządzeń czy kłopotliwej zmiany stanowisk pracy. Ułatwia to pracę personelu stomatologicznego i nie zakłóca spokoju Pacjentów.

Wygoda i bezpieczeństwo przede wszystkim

Jedną z głównych zalet lasera LightWalker, wykorzystanie opatentowanej technologii QSP – (kwantowy obszar impulsu) – gwarantującej niezwykłą precyzję, bezpieczeństwo i trwałe efekty zabiegu. Ta innowacja oznacza duży skok technologiczny w dziedzinie chirurgii laserowej. W praktyce QSP optymizuje promień lasera tak, aby jego cząsteczki nie rozpraszały się w trakcie zabiegu – tym samym zminimalizowane zostaje ryzyko powikłań pozabiegowych i niepożądanych efektów. Drugim udogodnieniem w laserze LightWalker jest kontrola zwrotna impulsów (EFC), czuwająca nad tym, by energia wyjściowa lasera była zgodna z ustalonymi parametrami.

W naszym gabinecie szanujemy czas naszych Pacjentów, dlatego do codziennej pracy wybieramy te urządzenia, dzięki którym wizyty stomatologiczne przebiegają sprawnie, a ich ilość może zostać ograniczona.

LightWalker przynosi ulgę Małym Pacjentom

Laser LightWalker oferuje nowe możliwości w zakresie stomatologii dziecięcej. Ból kojarzony z wiertłem dentystycznym, łączy się we wspomnieniach wielu z nas z traumatyzującym dźwiękiem borowania, przykrymi wibracjami odczuwanymi na zębach i nieprzyjemnym ciepłem, powstającym w wyniku obrotów końcówki wiertła. Nasze dzieci mają szansę znać tego typu doświadczenia tylko z opowieści. Użycie lasera w leczeniu stomatologicznym nie wiąże się z tak nieprzyjemnymi odczuciami.

Dwa często wykonywane u dzieci zabiegi dentystyczne to: leczenie ubytków w zębach oraz korekcja wędzidełka. Wykonując je za pomocą lasera LightWalker, używa się kombinacji systemów laserowych Er:YAG i Nd:YAG. Oba przebiegają bezkrwawo i bezboleśnie. To całkowicie zmienia sposób patrzenia dziecka na wizytę u dentysty – koniec ze strachem, stresem i płaczem, koniec z paniką związaną z odgłosem wiertła.

Nasz nowoczesny gabinet stomatologiczny to miejsce, które dobrze się kojarzy zarówno Małym, jak i Dużym Pacjentom. Tutaj Państwa problemy z zębami rozwiążemy bezboleśnie.